Napęd do przyczepy kempingowej – czyli jak uprościć sobie życie

Przyczepy kempingowe, tak samo jak inne pojazdy wymagają od właścicieli częstych przeglądów oraz konserwacji. Wiąże się to niewątpliwie z dodatkowymi kosztami. Choć wizja dodatkowych wydatków może zniechęcać, wycieczka kamperem i tak będzie o wiele tańsza niż wycieczka zrealizowana przez biuro podróży. W jaki sposób uprościć sobie życie z kamperem? Nabywając napęd do przyczepy kempingowej.

Czy potrzebuję napęd do przyczepy kempingowej?

Nawet najbardziej doświadczony kierowca wie, jak trudno zaparkować samochód na wzniesieniu albo na nierównym terenie. A teraz wyobraźmy sobie, iż z tym samym zmagać się muszą kierowcy kamperów!
Prawidłowe zaparkowanie przyczepy kempingowej tak, aby nie zadrapać innych samochodów to nie lada wyzwanie. Napęd do przyczepy kempingowej to urządzenie, które w znaczący sposób uprości nam parkowanie. To właśnie dzięki napędowi bez problemu zaparkujemy przyczepę nawet bez zapinania jej do pojazdu.

Zalety napędów do przyczep kempingowych

Napędy do przyczep kempingowych wpływają na możliwość bardzo precyzyjnego zaparkowania przyczepy, nawet bez zapinania jej do pojazdu. Wyposażone w pilot zdalnego sterowania, oznaczają ograniczenie wysiłku do minimum. Dzięki napędowi, nawet wielką i szeroką przyczepę dwuosiową, można szybko i bezpiecznie zaparkować na wzniesieniu, nierównym terenie. Dzięki napędowi do przyczep kempingowych, parkowanie na ciasnych miejscach parkingowych nie nam większych problemów.

Jak działa

Napęd mover to najciekawsze wyjście dla przyczep kempingowych. Działa on na zasadzie przekazywania ruchu obrotowego z rolki roboczej na oponę. Montaż napędu typu mover jest bardzo prosty, poradzi sobie z nim chociażby laik. Urządzenie typu mover wyposażone jest w pilot, dzięki czemu kierowanie kamperem jest maksymalnie uproszczone.

Napęd do przyczepy kempingowej powinien być dobrany zgodnie z naszymi potrzebami. Należy wziąć pod uwagę, że zakup napędu do przyczepy kempingowej to lokata na wiele lat. By przyniosła ona zadowolenie i zwiększyła komfort używania kampera, należy przyjrzeć się wszystkim funkcjom i wykonaniu konkretnych napędów.