Dzianiny drukowane – wiele zalet!

Spośród materiałów te wzorzyste królują w sklepach, mimo że dzianiny drukowane są różnymi metodami. Techniki druku istotnie wpływają na cenę – każda z nich generuje inną kalkulację. Jak to się dzieje, że ceny jednych artykułów są wysokie, przez co często ograniczają się nasze wybory?

Jak powstają dzianiny drukowane?

Dzianiny drukowane mogą być tworzone wieloma metodami. Nadruki nanosi się głównie na dresówce i bawełnie. Dzięki temu bezdyskusyjna wygoda użytkowania współgra z atrakcyjnym designem, opartym na niebanalnych wzorach. Można zauważyć, że różne wersje druku dają różnice, dadzą się zauważyć.

Cyfrowa metoda drukowania

Jeśli chodzi o cenę, czołowa pozycja należy do dzianin drukowanych cyfrowo. Wynika to ze specjalnego charakteru technologii drukowania komputerowego. Do wartości dzianiny należy dodać środki eksploatacyjne. Kosztowna drukarka podwaja nakłady, zaś opcja błyskawicznego przygotowania wzoru sprawia, że preferowane są male edycje. W rezultacie powstaje cena większa niż zastosowanie tradycyjnego druku.

Jednak konsument za większe pieniądze może liczyć na większy zestaw korzyści. Oprócz materiału wysokiej jakości w grę wchodzi wzór, którego nie da się sprowadzić do podstawowej palety barw. Poza tym przy zastosowaniu zaawansowanych urządzeń, rozdzielczość nadruku jest perfekcyjna, a barwy nie zlewają się ze sobą. Druk cyfrowy można zastosować łatwo i szybko, dlatego nadaje się on do zrealizowania niewielkich wzorów i wytworzenia niewielkich zamówień.

Wiecznie młody sitodruk

Nadal w cenie pozostają dzianiny drukowane w sitodruku. Wśród zalet wymienia się atrakcyjne ceny. Technika działa przy niewielkiej ilości barw, jak i mniej złożonych projektach, ale wciąż da się z tego wykrzesać odpowiednią jakość..

Połączenie plusów poprzedników w druku rotacyjnym

Plusy obydwu powyższych sposobów drukowania łączy druk rotacyjny. Dzianiny drukowane przy pomocy rotacji, cechują się bardzo dobrą paletą barw, przyjemnymi w dotyku i niewyczuwalnymi wzorami, lecz i cenami, które są zbliżone do materiałów zapełnionych metodą sitodruku.

Zdecyduj się na odpowiednią jakość ciuszków dla dzieci

Kupując ubranka dla dziecka należy kierować się jakością nie tylko materiałów, ale także nadruków, wszak trudno znaleźć dziś ubranie dla dziecka bez żadnego wzoru. Dobrzy producenci zapewniają obie zalety – przy wyborze należy jednak wziąć pod uwagę, że cena zależy od metody drukowania.