Lista adresów z dostępną pomocą prawną

O skorzystaniu z usług prawnych myślimy zwykle, gdy dochodzi do zmian w bieżącej sytuacji rodzinnej: nabycia prawa do spadku, rozwodu, ustalenia praw rodzicielskich czy zmiany w posiadaniu majątku. Czy mamy szansę na uzyskanie wsparcia prawnika, jeśli nie mamy na to pieniędzy, kiedy ogranicza nas zdrowie, lub gdy nie starcza nam czasu?

Konsultacje prawne bez opłat

Darmowa konsultacja prawna jest już dostępna dla rodaków w 1,5 tys. miejsc na terenie naszej ojczyzny. Jej przebieg zależy od konkretnego przypadku, ale zawsze można liczyć na trzy korzyści: wiedzę o paragrafach i przepisach, które działają w przebiegu postępowania, wypracowanie zakładanych rezultatów i wyjść z sytuacji oraz stworzenie odpowiednich pism, takich jak pozew, wezwanie czy odwołanie. Z pewnością nie możemy w ten sposób uzyskać obrońcy, który poprowadzi naszą sprawę na wokandzie. Jednak nie wszyscy będą mogli skorzystać z dobrodziejstw darmowej usługi. Te benefity przysługują i obejmują osoby do 26 i po 65 urodzinach, żyjące w niedostatku, bezdomne, kombatanci, weterani, beneficjenci opieki społecznej, rodziny z licznym potomstwem itp.

Da się również przez internet

W dobie Internetu poradnictwo prawne powoli rozwija się również zdalnie. W wielu przypadkach udaje się nie tylko zastosować paragrafy dotyczące naszego casusu, ale także otrzymać jednostkową, odpłatną konsultację prawną poprzez portale prawnicze. W tym celu należy udostępnić kopie dokumentacji, przedstawić przypadek i sformułować najważniejsze kwestie. To może być wyjątkowo użyteczne, lecz będzie jedynie namiastką wskazówki udzielonej twarzą w twarz.

Tradycyjne porady to sprawdzony pomysł

Bezpośrednia rozmowa ze specjalistą w konkretnym zakresie prawa to wciąż idealny sposób na uzyskanie solidnej konsultacji. Powinniśmy znaleźć pełnomocnika, który wykazuje się osiągnięciami w takim dziale prawa, którego dotyczy, nasza sprawa np. prawo spadkowe, rodzinne itp. Łatwo będzie to sprawdzić używając tej co zawsze wyszukiwarki internetowej. Trzeba wprowadzić w jej pole np. kancelaria radców prawnych Łódź i uzyskamy kilka adresów spośród których możemy wybrać ten, który szczególnie będzie odpowiadał naszej sprawie.

Nie zdobędziemy odpowiedniej jakości ekspertyzy, jeśli nie zdołamy się właściwie przysposobić do umówionej rozmowy. Trzeba zebrać kluczowe pisma, listy i dokumenty ważne dla sprawy, które. Potrzebne będą również pozostałe nośniki, jak pliki w różnych formatach. Inne rodzaje owocnego przygotowania się do wizyty to wynotowanie wszystkich pytań, które chcemy zadać prawnikowi i próba stworzenia co najmniej dwóch alternatywnych ścieżek działania, byśmy mieli wybór odpowiedniej ścieżki dojścia do rozwiązania sytuacji.