Domki działkowe

Wielu mieszkańców dużych miast marzy o możliwości ucieczki choć na parę dni, dość sprawnie, bez poważniejszego organizowania się. Świetnym pomysłem będzie bez wątpienia posiadanie działki oddalonego od miejsca zamieszkania, chociaż wielokrotnie nie jest to tanie, a jego konstrukcja wiązać się będzie z dużą ilością należytego czasu. Z tej właśnie przyczyny interesującą alternatywną nieruchomości letniskowej są domki holenderskie.

Sława tego typu opcji oprócz atrakcyjnej ceny i krótkiego czasu budowy wynika z mobilności – nie musimy tkwić w jednym miejscu. Definicja domu nie jest oficjalnie uchwycona w budownictwie, a źródło stworzenia owej opcji ma miejsce w Anglii – tymczasem w nasze rejony taki model przenośnego mieszkania jest sprowadzany z Holandii. Przyczyna zaprojektowania takiej propozycji, jak domki holenderskie była idea zrealizowania czegoś o prawie identycznym komforcie jaki posiada typowy domek stojący, jednakże dający możliwość zwiedzania. Domek nie jest na stałe wbudowany w ziemię, czyli nie potrzebujemy pozwolenia na budowę – tymczasowe obiekty budowlane są zwolnione z tego obowiązku. Na konkretnej działce, na której zaplanujemy wypoczynek, mamy możliwość pozostać do 120 dni. Następnie wystarczy zmienić jego umiejscowienie.

Zawsze mamy możliwość wybrać opcję domku w określonym miejscu. Wtedy aczkolwiek żeby podobna konstrukcja została wzniesiona musimy bezwzględnie posiadać na to pozwolenie. Pojawiają się także nadprogramowe wydatki wynikające z wykupienia terenu. Zapewne istnieje ponadto możliwość użytkowania takiego mobilnego domku zaledwie przez jakiś czas – kiedyś można łatwo przemienić go w stojący w najbardziej korzystnym miejscu na stałe. Najwyraźniej wybór takiego wypoczynkowego modelu zapewnia nam elastyczność. Nie musimy martwić się szukaniem miejsca do spania, tylko samodzielnie zdecydować o luksusie i projekcie przestrzeni, która będzie nam towarzyszyć.