Porada prawnika i psychologa za darmo – gdzie szukać?

Rozwaga podpowiada, że im szybciej znajdziemy pomoc w podbramkowej sytuacji, tym lepiej. Często pomoc prawna łączy się dodatkowo z poradą psychologiczną – w związku z tym, że sprawy z którymi musimy się borykać są skomplikowane i niezbyt proste. Do kogo można się zwrócić, gdy przytrafi się nam losowe zdarzenie?

Konieczne pomoc zapewni Niebieska Linia – telefon zaufania

Wyjściem z w każdej sytuacji – co najmniej na pierwszy ogień – okaże się zainicjowany specjalnie do tych okazji telefon zaufania Niebieskiej Linii. Jeśli wpadliśmy w kłopoty i nie damy rady bez pomocy bądź nawet rozmowy, należy zatelefonować pod numer 116 123. Mamy tam do dyspozycji telefon zaufania Niebieskiej Linii. Nie zaszkodzi zachować gdzieś tych danych, a także kolejnych cyfr 800 120 002. Dzięki nim połączymy się naświetlić nasz przypadek w dialogu z dyżurną załogą, która pomoże i pokieruje wszystkim w najodpowiedniejszy sposób. Jest on przeznaczony dla każdej ofiary przemocy domową. Na Niebieskiej Linii bez wątpienia znajdziemy wsparcie psychologa, a profesjonaliści dadzą nam wskazówki, jakie działania związane z prawem należy przedsięwziąć, jeżeli potrzebujemy takich informacji.

Znajdź całkowicie darmowy punkt pomocy prawnej

Od początku 2019 roku w naszym kraju dostępnych jest wiele placówek z bezpłatną pomocą prawną. To zupełnie profesjonalna usługa wykwalifikowanych prawników, którzy nie wystawią nam rachunku za poradę. Zazwyczaj gdy jesteśmy w potrzasku i mamy wątpliwości, które powinniśmy omówić ze specjalistą, wpisujemy w okno przeglądarki odpowiednią frazę (koniecznie z miastem, np. „adwokat sprawy rodzinne łódź„), gdzie znajdziemy fachowców z wiedzą na temat, jak pomóc nam w naszej złożonej sytuacji. Otrzymamy tam również wiarygodne informacje o tym, gdzie znaleźć najbliższy darmowy punkt opieki adwokackiej, jeśli akurat będziemy mieli trudności z opłatą za te porady. Musimy wiedzieć, że gdy brak nam środków, otrzymamy obrońcę z urzędu.

Psychologiczne porady w sieci

Jeżeli nie chcemy używać Niebieskiej Linii, warto spróbować pomocy psychologicznej w sieci. Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ u nas takie serwisy nie są jeszcze zbyt popularne – ale zagraniczne strony posiadają funkcję tzw. słuchacza, który mówi po polsku. Nie możemy pewni, czy konsultujemy się z magistrem psychologii, lecz użytkownicy takich portali chwalą sobie możliwość powierzenia komuś swoich sekretów. Pamiętajmy też o tym, że można pójść do lekarza rodzinnego i otrzymać skierowanie do psychologa – wtedy jego praca nie będzie nic kosztować.