Nowe biuro rachunkowe – po czym poznać słabą księgową?

Prowadzenie rachunkowości to nie tylko tabelki wypełnione liczbami, a wybranie właściwego biura rachunkowego może niekiedy stanowić dla przedsiębiorców prawdziwe wyzwanie. Czym więc powinniśmy się sugerować, nawiązując współpracę z nową księgową, jeśli z wielu względów nie zadowala nas już to, z czym spotykamy się na co dzień?

Podstawowym działaniem będzie przede wszystkim namierzenie przyczyny konieczności wprowadzenia zmian, które są nie do uniknięcia. Co w rzeczywistości skłoniło nas do decyzji o zamianie biura rachunkowego? Powinniśmy wiedzieć, że bezsporną podstawę dla wykonywania omawianego zawodu wyznacza rzetelne przygotowanie – oczywiście nie tylko studia, ale również pomocnicze kursy i szkolenia. Ciągle będzie to jednak dopiero zalążek wymagań stawianych profesjonalnej księgowej. Jakim sposobem od razu zidentyfikować osobę, której w żadnym wypadku nie chcielibyśmy zlecić swoich finansów? Niezorganizowana i bałaganiarska księgowa najpewniej przysporzy naszej firmie wielu problemów. W przypadku tego zawodu nie zagrzeją miejsca osoby podatne na stres czy nieposiadające zdolności komunikowania się – może to bardzo negatywnie wpłynąć na należyty przebieg wiadomości między firmą i biurem rachunkowym. Czasem słyszy się, że człowiek działający w księgowości nie powinien podchodzić do swoich obowiązków w sposób zbyt kreatywny – być może jest to opinia z pozoru abstrakcyjna, jednak w rachunkowości bez dwóch zdań nie odnajdzie się osoba, która zawsze potrzebuje marginesu na eksperymenty.

W jaki sposób najlepiej więc odnaleźć wiarygodną osobę na zajęcie miejsca naszej poprzedniej księgowej? W większości przypadków wystarczy wykonać research przez Internet – wpisując w wyszukiwarkę hasło „biuro rachunkowe Łódź”, bezproblemowo znajdziemy właściwą księgową w interesującej nas okolicy. Przed podjęciem decyzji powinno się dokładnie zbadać opinie internautów, a przy wyborze nie kierować się jedynie kosztami usług – kryteriów wartych uwagi jest znacznie więcej!