Najważniejsze walory Łeby

Latem miejscowości nadmorskie są zazwyczaj wypełnione po brzegi. Tuż przed wakacyjnym pikiem i zaraz po nim w miasteczkach oraz na plażach jest mniej tłoczno, toteż sporo par i singli planuje pobyt nad morzem właśnie wtedy.

Niezapomniany pobyt i regionalne atrakcje kulinarne

Łeba jako morski kurort oferuje gościom ogrom niespodzianek. Wartościowe miejsca i eventy o każdej porze roku działają na turystów w różnym wieku. Piękne, szerokie plaże i wyjątkowe atuty klimatyczne dopełniają widoku całości. Przybysze mają gdzie pospacerować i zażyć rozkoszy podniebienia. Promenada nadmorska to okazja do spaceru wśród starych zagród rybackich i zajść na małe co nieco w jednym z licznych barów. Moment na pyszną kawę czy przysmażoną rybkę nikomu nie zaszkodzi. Potem warto odwiedzić molo wschodnie, aby zobaczyć dawny przeciwmgielny dzwon. Pobyt w Łebie z pewnością urozmaicą fantastyczne zachody i wschody słońca nad Bałtykiem. Mimo wszystko nad wodą powinno się zdecydować się na nawyk sprawdzania warunków atmosferycznych, by podczas spaceru nie dać się zaskoczyć nagłym opadom czy wiatrowi. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę wyrażenie „kamera Łeba”, aby sprawdzić warunki pogodowe w mieście. Przy okazji dowiemy się, co słychać w niektórych rejonach w Łebie, w tym nad morzem.

Łeba to wyjątkowe historie – co przede wszystkim trzeba odwiedzić?

Poza marszrutą po mieście i okolicach warto udać się do Słowińskiego Parku, w którym wielką niespodzianką są wędrujące wydmy. Jeśli chcemy, by naszym najbliższym dostarczyć niezwykłych wrażeń, morze piasku obok prawdziwego nadaje się do tego znakomicie. 5 km wniesień pokrytych piaskiem w okolicach Łeby jest jednym z cudów natury, wymienianym we wszystkich przewodnikach po regionie.

Wszyscy turyści odwiedzający miasto trafiają na Skwer Rybaka. To tutaj organizuje się się festyny i inne wydarzenia w sezonie. Natomiast dla zwolenników natury ciekawą ofertę proponuje mini zoo i ogród ornitologiczny. Na oglądanie czworonożnych i skrzydlatych stworzeń można się tam wybrać na nawet pół dnia.

Jeśli chodzi o zabytki architektury, w Łebie znajduje się kilka ciekawych brył – to np. kościół rybaków p.w. NMP z XVII w. albo najstarszy zachowany dom w mieście. Nieruchomość mieści się przy ul. Kościuszki 86, a została wzniesiona przez kupca J. G. Mampe.

Noclegi i komunikacja w Łebie

W Łebie nie zabraknie noclegów. Są to hotele, prywatne kwatery i domy wczasowe, dlatego wybór jest duży. Każdy może dostosować wybór do własnych potrzeb i czuć się tak, jak w domu. Coraz to nowe lokalizacje zwiększają ruch turystyczny z roku na rok, a co za tym idzie – wciąż przybywa nowych atrakcji. Są tu oferty noclegowe, które łączą się z relaksem w SPA, wypożyczalnią rowerów i sprzętu wodnego oraz mnóstwem innych.

Łebę wyróżnia komunikacja na wysokim poziomie. Do SPN dowiozą nas meleksy z wypożyczalni lub  turystyczny skład wagoników. Dla lubiących podróżować rowerami czy skuterami elektrycznymi także przygotowano bogatą ofertę. Kursują poza tym busy, którymi dotrze się w różne rejony miasta i w okolice

Nie ma więc żadnych przeszkód logistycznych, aby poruszanie się po Łebie było trudne. Szeroka oferta turystyczna i bogate zaplecze noclegowe to atuty  nadbałtyckiego miasteczka.