Hemoroidy – dotyczą prawie każdego. Dowiedz się jak sobie ulżyć!

Zdecydowanie więcej siedzimy, niż chodzimy i jesteśmy w ruchu, żywimy się słabej jakości żywnością, unikamy dbania o swoje krocze, a pobyty w toalecie są dla nas jak dopust losu. Możliwe, że skończy się to hemoroidami, bardziej znanymi jako żylaki odbytu. Zapada na nie co drugi Polak, opłaca się więc mieć świadomość, w jaki sposób sobie z nimi radzić.

Interesujące jest to, że hemoroidy posiada każdy! Te części naszego organizmu występujące do okoła odbytu są potrzebne, po to by był on zwarty oraz pracował prawidłowo. Może zdarzyć się czasami jednak tak, że mięśnie oraz żyły naszych części intymnych są słabe. To może być efekt siedzącego trybu życia, trwałego ucisku krzesła albo niewygodnego fotela. Poprzez wyniszczenie nasze naturalne i potrzebne hemoroidy rozciągają się i napełniają krwią, która nie ma możliwości przepłynięcia poprawnie. Wówczas pojawia się problem, który zwiemy żylakami odbytu. Oznaki mogą wyglądać dla nas znajomo. Pieczenie podczas korzystania z toalety bywa naprawdę nieznośne. W dodatku na papierze toaletowym możemy zobaczyć krew!

Nieinwazyjne sposoby na drażniące hemoroidy

Fantastycznie, gdy symptomy hemoroidów nas nie dotykają i utrzymujemy zdrowie. Powinniśmy zadbać, aby zdrowy stan utrzymywał się jak najdłuższy okres. Pomóc może nam dobra dieta oparta na odpowiednio dużej liczbie składników z bogatą zawartością błonnika. To naturalne włókno roślinne wpływa korzystnie na perystaltykę jelit i ułatwia wypróżnianie. A przecież właśnie niewymagające wysiłku oraz szybkie wypróżnianie podtrzymuje nasze hemoroidy w zdrowiu. W czym jest błonnik? Otręby pszenne, różne warzywa, to zdecydowanie błonnikowa bomba. Jeżeli złapie nas ochota na coś słodkiego, skuśmy się na jabłka. Ich skórka oraz miąższ naokół nasion są zdrowym źródłem błonnika.

Trzymanie diety pomoże, jednak tylko, gdy jest zbilansowana

Może być tak, że opisy niedomagających hemoroidów kojarzą się z tym, co odczuwamy zazwyczaj gdy korzystamy z WC? W takim wypadku na profilaktykę jest już za późno, jednak maść na hemoroidy powinna pomóc. Nikt nie powiedział jednak, iż poprawne jedzenie nie może nam pomóc w walce z żylakami. Przeciwnie. Konsumując składniki z wysoką zawartością błonnika, dbamy o zdrowe trawienie i bronimy się przed nieprzyjemnymi zatwardzeniami. Powinniśmy przy tym postarać się unikać jedzenia dużej ilości bulw topinambura. Kryją w sobie takie pokłady błonnika, że mogą sprowokować rozwolnienie, które podrażni chore miejsca.

Maść na hemoroidy jako szybka pomoc

Żywienie zasobne w naturalne „przyspieszacze” perystaltyki układu pokarmowego to istotna rzecz, ale to nie we wszystkich przypadkach się sprawdzi. Dyskomfort oraz pieczenie mogą nam utrudniać funkcjonowanie nawet podczas codziennego siedzenia. Urzędnicy, zawodowi kierowcy czy wszyscy inni wykonujący swoje obowiązki siedząc nie zrezygnują z tego powodu z pracy, i zazwyczaj nie będą miały możliwości wykonywać jej bez krzesła. Pobyt w sklepie z lekami przekona nas, że jest masa środków na ulżenie swoim cierpieniom. Maść na hemoroidy wpływa uspokajająco na objawy, a także pozwoli nam pracować długo oraz przyjemnie.