Czystość w łazience – to warto wiedzieć

Dom traktujemy jako miejsce, w którym chcemy zregenerować siły po wielu godzinach wykonywania obowiązków zawodowych i cieszyć się z obecności najbliższych. Żeby mieć taką bezpieczną przystań, trzeba najpierw zadbać o wystrój domu, a później dbać o utrzymanie porządku i regularne sprzątanie. Nanomax bez wątpienia nam w tym pomoże.

W jaki sposób efektywnie sprzątać łazienkę?

Łazienka w domu to miejsce relaksu, pielęgnacji i dbania o higienę. Właśnie dlatego należy zadbać, aby była uporządkowana i oczywiście schludna. Można tego dokonać przy pomocy odpowiednich detergentów, takich jak Nanomax. Preperat pozwala na pozbycie się wszelkich bakterii i zarazków pojawiających się w łazience, głównie w rejonie umywalki, WC oraz wanny czy kabiny prysznicowej. Dzięki temu można zapewnić sobie czystość oraz higienę w łazience.

Podstawą przy sprzątaniu łazienki jest regularne i dokładne mycie oraz dezynfekowanie wszystkich powierzchni. W trakcie porządków najlepiej korzystać z preparatów na zawierających chlor, które uporają się ze wszystkimi zanieczyszczeniami. Grzybów, które też bardzo często są widoczne w łazience, można uniknąć z pomocą regularnego wietrzenia pomieszczenia, konieczne jest też czyszczenie kratek wentylacyjnych.

Czyszczenie toalety – jak zrobić to najlepiej?

Toaletę należy czyścić raz na dwa dni – dzięki temu pozbędziesz się wszystkich bakterii i zarazków, które w dużych ilościach się na niej osadzają. Nanomax zrobi to bardzo dobrze i zadba o maksymalne bezpieczeństwo. Środek czyszczący najlepiej zaaplikować do muszli wieczorem – wtedy będzie mógł działać przez całą noc. Dla jeszcze większej ochrony stosuje się specjalne żele i kostki na muszlę – niszczą jeszcze więcej bakterii i dbają o przyjemny zapach.

Dla jeszcze większego bezpieczeństwa i jak najmniejsze ilości bakterii w łazience dobrze jest opuszczać deskę toalety przed uruchomieniem spłuczki w toalecie. To jedyna metoda na ograniczenie ryzyka wydostawania się z toalety bakterii kałowych oraz pozostałych zanieczyszczeń, które potrafią osiadać na podłodze i ścianach, a także na innych przedmiotach stojących w pobliżu.

Poznaj sposoby na czystą i higieniczną łazienkę

Dla zapewnienia maksymalnego poziomu higieny trzeba każdego dnia myć całą łazienkę. Częste porządki w łazience mogą okazać się jednak nieco czasochłonne, ale do niewielkich zabrudzeń można zastosować spłukiwanie gorącą wodą – pomoże to pozbyć się śladów z mydła czy fragmentów naskórka. W celu usunięcia zarazków i większych zabrudzeń, trzeba stosować środek czyszczący co najmniej dwa razy na tydzień.