Szklarnia ogrodowa na twojej posesji

Różne źródła radzą spożywanie owoców i warzyw bez ograniczeń. Czy warzywa i owoce sprzedawane na bazarach czy w supermarketach mają pełną wartość, możemy wątpić. Dlatego może warto pomyśleć o własnej uprawie. Szklarnia ogrodowa to najlepszy wariant dla ogrodników z zamiłowania – i nie tylko.

Możliwość uprawy swoich roślin uszczęśliwi wszystkich. To także szansa na odklejenie się od multimedialnych urządzeń i aktywności w formie wykonania kolejnych prac. Ogród pod szkłem to niepowtarzalna okazja na posiadanie własnoręcznie uprawianych ziół, które wzbogacą smak naszych dań. Może to być tymianek, mięta, melisa, bazylia. Nie ma tu konkurowania z ziołami ze sklepu, ustępujące naszym o jeden poziom świeżości. Kolejnym przykładem są pomidory. Jak trudno uprawiać te warzywa „pod chmurką” wie każdy, kto podjął taką próbę. To dlatego pomidory hoduje się w tunelu lub szklarnie ogrodowe. Jaki wyraz najlepiej oddaje smak sałatki  z własnej szklarni? Przepysznie, nie ma innego rozwiązania!

Zima jest porą roku kojarzącą się z kolorem szarym, czasem białym. Musimy jednak stwierdzić, że w okresie zimowym każdy z nas zaczyna tęsknić za wiosenną zielenią. Szklarnia ogrodowa przynosi nam pierwszorzędną szansę na zatrzymanie odrobiny wiosny i lata w zimne chwile. W tym miejscu licznymi kolorami rozwiną się kwiaty, pielęgnowane i dopieszczone bez zamartwiania się o mrozy i śnieg. Jest jednak jedno małe ale. W czasie dużych mrozów należy naszą szklarnię dogrzewać. Proponowanych wariantów jest kilka. Piec węglowy, grzejniki elektryczne czy dmuchawy. Warto ponieść ten koszt, mały w stosunku do oczekiwanych korzyści.

W ostatnich czasach pojawiła się kolejny pomysł zastosowania ogrodu pod szkłem. Możemy zaadoptować ją na pomieszczenie gościnne. Szklarnia znakomicie nadaje się spędzić czas w gronie rodziny lub przyjaciół. Zawsze przecież przyjemniej rozmawia się w ogrodowej konwencji, a przeszklony dach tworzy to możliwość obserwacji rozgwieżdżonego nieba.